SINAV PERFORMANSI GELİŞTİRME PROGRAMI

PERGEL – I SINAV PERFORMANSI GELİŞTİRME PROGRAMI

Her yaştan öğrenci için, sınavlara ve testlere girmek kaygı yaratan bir süreçtir.Bu kaygının etkileri öğrencilerde farklı şekilde ortaya çıkabilir.Sınav sırasında bilgileri unutmak, donakalmak, dikkat dağınıklığı yaşamak, fiziksel kaygı belirtileri göstermek en sık görülen yüksek kaygı durumu belirtileridir.Yaşanan kaygı düzeyi sınav performansını etkiler.

Sınav kaygısı ve stresini ve buna bağlı olarak ortaya çıkan sınav performansını düşüren tüm durumlar için EMDR terapisi ile birlikte kullanılan PERGEL-I sınav koçluğu programı, öğrencilerin sınav performanslarını olumsuz etkileyen kaygı durumlarına çözüm sunmaktadır.

Sınav performansı geliştirme programı sınav öncesi yaşanan kaygı , korku ve endişeye dayalı performans yada başarı kayıpları yaşayan tüm öğrenciler için fayda sağlamaktadır. Sınav performansım nasıl artar ?, Sınavda heyecanlanıyorum , bildiklerimi karıştırıyorum yada dikkatim dağıldı gibi ve benzer bir çok şikayeti olan öğrencilerin katıldıklarında faydasını görecekleri bir programdır.

PERGEL-I programında öğrencilerin zaman içinde geliştirdiği olumsuz düşünce kalıpları ( “ başarısız olacağım” , “ zaman yetmeyecek” , “okuduğumu anlayamıyorum” ,vb) ve varsa bedensel belirtiler ( el titremesi, mide bulantısı, terleme,kızarma, vb) uzman psikolog tarafından saptanarak nötrlenir ve yerine konsantrasyonu ve kaygıyı önleyen düşünce kalıpları ve gerekli beceriler yerleştirilir.

Bu şekilde öğrencinin sınav performansı arttırılır.

Sınav Performans Geliştirme Programı için bize aşağıdaki telefonlardan yada iletişim sayfamızdaki form vasıtası ile başvurabilirsiniz.

Detaylı bilgi için : (232) 336 36 84533. 328 62 72

 

Randevu Al