Online Psikolog ile Online Terapi

Empati İzmir Psikolojik Danışmanlık hizmetlerimize online terapi ile bir yenisini daha ekledik. Online bireysel terapi, online çift trapisi , Çocuk Ergen Terapisi ve Online Cinsel Terapi başlıkları altında 4 ana dalımızda online psikolojik danışmalık hizmetlerimizden yararlanmak için ilgilendiğiniz terapiye tıklayarak başlayabilirsiniz.


izmir psikolog Şölen Çamlı

Online Psikolog Şölen Çamlı İnce

1996 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Cincinnati Üniversitesi ‘nde Davranış Bilimleri üzerine uzmanlığını tamamladı. 23 yıllık mesleki tecrübesi bulunan Psikolog Şölen İnce, çalışmalarını Aile ve Evlilik Terapisi -İlişki Terapisi , Çocuk ve Ergen Terapisi, EMDR Terapisi , Cinsel Terapi ve Bilişsel Davranışçı ve Şema Terapi Teknikleri üzerine sürdürmektedir.

Online Psikoterapi Alanları

 • Aile ve Evlilik Terapisi
 • Çocuk ve Ergen Terapisi
 • EMDR Terapisi
 • Cinsel Terapist

Psikolog Ebru Güler

Online Terapist Ebru GENÇKIRLI GÜLER

1996 yılında Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümü ‘nden mezun olan Psikolog Ebru Gençkırlı Güler , mesleki alanda 23 yıllık, EMDR alanında 16 yıllık terapi tecrübesi ile çalışmalarını Yetişkin Danışmanlığı , Çift ve Evlilik Terapileri , Ergen Danışmanlığı , Bilişsel Davranışçı Terapi Teknikleri ve EMDR üzerinde devam ettirmektedir.

Online Psikoterapi Alanları

 • Çift ve Evlilik Terapileri
 • Ergen Danışmanlığı
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • EMDR Terapisi

Psikolog Berna Türker

Online Psikolog Berna TÜRKER

Yeditepe Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünü bitirdi. Empati İzmir Psikolojik Danışmanlık merkezinde yoğun olarak EMDR Terapisi ile yetişkinlerle ve ergenlerle travma odaklı çalışmalarını yürütmektedir. EMDR Derneği üyesidir ve psikolojik travma konusunda uluslarası bir organizasyon olan EMDR HAP’in Türkiye Grubunda aktif yer almaktadır..

Online Danışmanlık Alanları

 • Aile ve Evlilik Terapisi
 • Çocuk ve Ergen Terapisi
 • EMDR Terapisi
 • Cinsel Terapi

Online Terapi İzmir

Online terapi İzmir de faaliyet göstermekte olan Empati Psikolojik Destek ve Psikoterapi Merkezinde tam zamanlı olarak görev alan deneyimli ve konusunda en başarılı psikololar tarafından verilmektedir. Dİleyen danışanlarımız yüzyüze terapi içinde bizden randevu alabilirler.


Terapiler İçin Nasıl Ödeme Yapabilirim ?

Online Psikolog ve terapistlerimiz için seans sayısına ücretlendirme yapılmaktadır. Ödemeler Banka havalesi – EFT – Online Kredi Kartı Ödemesi yöntemleri ile yapılmaktadır. Online psikoterapi seansları konusunda uzman online psikologlar tarafından verilmektedir.

Kredi kartı ile İzyco üzerinden 3D Secure ödeme yöntemi ile SSL şifrelemesi ile Güvenle yapılmaktadır.

ZOOM – SKYPE – GOOGLE HANGOUTS ile online psikoterapi seanslarına katılabilirsiniz.

Online Terapi İçin Hangi Saatler İçinde Görüntülü Görüşme Yapabilirim ?

Psikologlarımız ile Online Görüntülü Görüşme

Pazartesi : 10.00 – 20.00
Salı : 10.00 – 20.00
Çarşamba : 10.00 – 20.00
Perşembe : 10.00 – 20.00
Cuma: 10.00 – 20.00

Saatleri Arasında Yapılmaktadır.

Gizlilik ve Etik İlkelerimiz

Empati İzmir Aile ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinde danışan mahremiyeti en ön sırada yer alan bir konudur.

 • Yüz yüze ,sesli, görsel ya da yazılı görüşmeler ve terapi seanslarımız hiç bir şekilde kayıt altına alınmaz ,
 • Kişisel bilgileriniz üçüncü şahıs yada kurumlar ile mahkeme kararı ve hukuksal zorunluluk gerektiren istinalar dışında paylaşılmamaktadır.
 • Çeşitli uygulamalar ( skype , google hangout vs) ve cihazlar ile yapılan video terapi seansları ve görüşmeler kayıt altına alınmamaktadır.
  Danışanların tüm bilgileri gizli tutulmaktadır.
 • Birinci derece yakınlar dahil olmak üzere bu bilgiler kimseyle paylaşılmaz. (İstisnai durum: Danışanın kendi ya da başkasının hayatına zarar verme ihtimali olduğu zamandır.)
 • Online Terapi ve psikoterapi seansları “online” platformda gerçekleşmekle beraber, Türkiye Psikologlar Derneği Etik Yönetmeliği’nde yer alan şartlara uygun olarak gerçekleşmektedir.

Danışanların Dikkat Etmeleri Gerekli Hususlar

Danışanın kendi bilgi güvenliği için dikkat etmesi gereken husular sırasıyla ,: Ortak kullanımlı bilgisayar ve cizhazların kullanıyorsanız tarayıcının Geçmiş özelliğinin özelliğinin kapalı tutulması gerekmek ve görüşmeden sonra mutlaka geçmişi temizle işleme yapılmalıdır. İş yerlerde bulunan ortak serverlar üzerinden bu tip kayıtlar tutulabileceği için online terapi ya da online psikolog hizmetlerini kendi kişisel bilgileriniz güvenliği için sadece kişisel cihazlarınız ile yapmanızı önermekteyiz.Bu gibi ihlallerde danışma merkezimiz mesul değildir.

Psikolog ile Görüntülü Görüşme Kullanılan Program ve Uygulamalar
Online Terapi görüşmelerimiz Video görüşmelerine imkan sağlayan Skype ya da Google Hangouts uygulamaları üzerinden yapılmaktadır. Psikolog ile Görüntülü görüşme her iki uygulamanın da kendilerine özgü güvenlik ve gizlilik politikaları olup , bunlar aşağıda verilen adreslerdeki gibidir:

Güvenlik ve gizliliğiniz hakkındaki herhangi bir sorunuz varsa bize iletmekten çekinmeyiniz.

ONLİNE TERAPİ İLE PSİKOLOJİK DESTEK ALMA

Online psikoterapi sürecinizin rahat ve güvenli olması adına bu yönerge “Empati İzmir Psikolojik Danışmanlık Merkezi”nin terapistleri tarafından hazırlanmıştır. Okuyacağınız metin terapinin etik kurallarını, seans akışının nasıl olacağına dair bilgileri ve kullanımınızı kolaylaştırmak adına ipuçları barındırmaktadır.

1. Yüz Yüze Geleneksel Terapiden Online Terapiye Geçiş

Terapistiniz ile daha önceden başladığınız bir çalışma var ise bu bölüm size hitap etmektedir. Terapistiniz ile ilk defa görüşme yapacaksanız ikinci kısma geçmeniz önerilmektedir.

Daha önceden merkezimize başvuruda bulunup terapi sürecinize başladıysanız online terapi için başvuruda bulunabilirsiniz. Terapistiniz klinik gözlemi sonucunda size online terapinin uygun olup olmadığına dair bir geri bildirimde bulunacaktır.
Akış

Geleneksel yüz yüze olan terapideki gibi asistanımız Özge Hanım’ı 0 (533) 328 62 72 numaralı telefondan arayarak randevu oluşturuyorsunuz. “Skype” “Zoom” ya da “Google Hangouts” platformunda oturum açıyorsunuz (eğer üyeliğiniz yok ise bir hesap oluşturun) ve randevunuzun olduğu saatte terapistiniz sizi görüntülü olarak arıyor. Seansınız sonlandıktan sonra yeni randevu oluşturmak için Özge Hanım’ı arayabilirsiniz.

Güvenlik ve Etik Kurallar

Güvenliğiniz ve etik kuralların ihlal edilmemesi adına seansların sesli veya görsel olarak kaydının tutulması her iki taraf için YASAKTIR. Kayıt tutulması gereken istisnai bir durum olursa önceden bildirilmesi bir ZORUNLULUKTUR.
İpuçları

Seans öncesi yanınıza mendil, su bulundurun. EMDR Terapisi ile çalışıyorsanız ve terapistiniz önerdiyse cep telefonunuza “EMDR Kit” uygulamasını indirin.

 • Online Seansa başlamadan 10 dakika önce “Skype” “Zoom” ya da “Google Hangout” da çevrimiçi olmanızı öneririz. Mikrofon ve kameranızın açık olduğundan emin olun. Kullanacağınız teknolojik alet mümkünse bilgisayar ya da tablet olsun.
 • Güvenliğiniz için terapistinizin sizi net görebilmesi önemli o yüzden bulunduğunuz odanın yeterince aydınlık olmasına dikkat edin. Arkanızda camın veya güçlü bir ışık kaynağının bulunması kamerada görünmenize engel olabilir, buna dikkat edin.
 • Dikkat dağıtıcı olmaması adına bulunduğunuz ortamın sessiz olmasına özen gösterin ve evde başka bir birey var ise rahatsız edilmeyeceğinizden emin olun.
 • Çevrimiçi terapi Seans öncesi alkol kullanmayınız.
 • Var olan seansınızı iptal etmek ya da ertelemek istiyorsanız 24 saat öncesinden 0 (533) 328 62 72 nolu numarayı arayarak talebinizi bildirebilirsiniz.

2. Ödeme İşlemleri

Ödeme işlemleri internet bankacılığı havale/eft ile gerçekleştirilecektir. Ücretinizi seanstan en az 30 dk önce asistanımız Özge Hn.’ın size bildireceği hesap numarasına yatırabilirsiniz.

Web sitemizden kredi kartı ödeme işlemleri adımı ile güvenli şekilde kredi kartı numaranızı girerek ödeme yapabilirsiniz.

Bu metinin size gönderilmiş olması yukarıda bahsi geçen kural ve şartları kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Geleneksel terapide olduğu gibi kendinize veya bir başkasına zarar vermediğiniz sürece anlattığınız her şey GİZLİ KALACAKTIR, izin almadan herhangi bir ses veya görüntü kaydı alınması her iki taraf için KESİNLİKLE YASAKTIR.

3. Online Terapi Yöntemiyle İlk Defa Terapi Sürecine Başlamak

Daha önce terapi desteği almadıysanız ya da başladığınız terapi sürecine uzun bir ara verdiyseniz bu bölümü dikkatlice okuyunuz.

Destek alma ihtiyacı duyuyorsanız 0 (533) 328 62 72 nolu numarayı arayarak asistanımız Özge Hanım ile görüşüp randevunuzu oluşturabilirsiniz. Terapistiniz ile yapacağınız ilk görüşmede problem tespiti yapılır ve online destek almanın sizin için uygunluğu değerlendirilir. Bu değerlendirme gerekli hallerde birkaç seans da sürebilir. Sizin güvenliğiniz ve haklarınız için bu seanslar oldukça önemlidir.

online psikolog sayfamızdan danışmanlık alanlarını inceleyebilirsiniz

Akış

“Skype” “Zoom” ya da “Google Hangout” uygulamasından oturum açıyorsunuz (eğer üyeliğiniz yok ise bir hesap oluşturun) ve randevunuzun olduğu saatte terapistiniz sizi görüntülü olarak arıyor. Seansınız sonlandırıldıktan sonra yeni randevu için tekrardan Özge Hanım’la görüşüyorsunuz.

Psikoloji  hakkındaki yayınlarımızı makaleler kısmeından yada facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz

Randevu Al