Gizlilik Politikası & Koşullar

Empati İzmir Aile ve Psikolojik Danışmanlık Merkezinde danışan mahremiyeti en ön sırada yer alan bir konudur.

 1. Yüz yüze ,sesli, görsel ya da yazılı görüşmeler ve terapi seanslarımız hiç bir şekilde kayıt altına alınmaz ,
 2. Kişisel bilgileriniz üçüncü şahıs yada kurumlar ile  mahkeme kararı ve hukuksal zorunluluk gerektiren istinalar dışında paylaşılmamaktadır.
 3. Çeşitli uygulamalar ( skype , google hangout vs) ve cihazlar ile yapılan video terapi seansları ve görüşmeler kayıt altına alınmamaktadır.
 4. Danışanların tüm bilgileri gizli tutulmaktadır.
 5. Birinci derece yakınlar dahil olmak üzere bu bilgiler kimseyle paylaşılmaz. (İstisnai durum: Danışanın kendi ya da başkasının hayatına zarar verme ihtimali olduğu zamandır.)

Online Terapi ve psikoterapi seansları “online” platformda gerçekleşmekle beraber, Türkiye Psikologlar Derneği Etik Yönetmeliği’nde yer alan şartlara uygun olarak gerçekleşmektedir.

Danışanların Dikkat Etmeleri Gerekli Hususlar
Danışanın kendi bilgi güvenliği için dikkat etmesi gereken husular sırasıyla ,: Ortak  kullanımlı bilgisayar ve cizhazların kullanıyorsanız tarayıcının Geçmiş özelliğinin özelliğinin kapalı tutulması gerekmek ve görüşmeden sonra mutlaka geçmişi temizle işleme yapılmalıdır. İş yerlerde bulunan ortak serverlar üzerinden bu tip kayıtlar tutulabileceği için online terapi ya da online psikolog hizmetlerini kendi kişisel bilgileriniz güvenliği için sadece kişisel cihazlarınız ile yapmanızı önermekteyiz.Bu gibi ihlallerde danışma merkezimiz mesul değildir.

Kullanılan Program ve Uygulamalar
Online Terapi görüşmelerimiz  Video görüşmelerine imkan sağlayan Skype ya da Google Hangouts uygulamaları üzerinden yapılmaktadır. Her iki uygulamanın da kendilerine özgü güvenlik ve gizlilik politikaları olup , bunlar aşağıda verilen adreslerdeki gibidir:

Güvenlik ve gizliliğiniz hakkındaki herhangi bir sorunuz varsa bize iletmekten çekinmeyiniz

ONLİNE TERAPİ İLE PSİKOLOJİK DESTEK ALMA

Online terapi sürecinizin rahat ve güvenli olması adına bu yönerge “Empati İzmir Psikolojik Danışmanlık Merkezi”nin terapistleri tarafından hazırlanmıştır. Okuyacağınız metin terapinin etik kurallarını, seans akışının nasıl olacağına dair bilgileri ve kullanımınızı kolaylaştırmak adına ipuçları barındırmaktadır.

Terapiden Online Terapiye Geçiş

Terapistiniz ile daha önceden başladığınız bir çalışma var ise bu bölüm size hitap etmektedir. Terapistiniz ile ilk defa görüşme yapacaksanız ikinci kısma geçmeniz önerilmektedir.

Daha önceden merkezimize başvuruda bulunup terapi sürecinize başladıysanız online terapi için başvuruda bulunabilirsiniz. Terapistiniz klinik gözlemi sonucunda size online terapinin uygun olup olmadığına dair bir geri bildirimde bulunacaktır Geleneksel yüz yüze olan terapideki gibi asistanımız Özge Hanım’ı 0 (533) 328 62 72 numaralı telefondan arayarak randevu oluşturuyorsunuz. “Skype” “Zoom” ya da “Google Hangouts” platformunda oturum açıyorsunuz (eğer üyeliğiniz yok ise bir hesap oluşturun) ve randevunuzun olduğu saatte terapistiniz sizi görüntülü olarak arıyor. Seansınız sonlandıktan sonra yeni randevu oluşturmak için Özge Hanım’ı arayabilirsiniz.Güvenlik ve Etik Kurallar

Güvenliğiniz ve etik kuralların ihlal edilmemesi adına seansların sesli veya görsel olarak kaydının tutulması her iki taraf için YASAKTIR. Kayıt tutulması gereken istisnai bir durum olursa önceden bildirilmesi bir ZORUNLULUKTUR.

“İpuçları”

 • Seans öncesi yanınıza mendil, su bulundurun. EMDR Terapisi ile çalışıyorsanız ve terapistiniz önerdiyse cep telefonunuza “EMDR Kit” uygulamasını indirin.
 • Seansa başlamadan 10 dakika önce “Skype” “Zoom” ya da “Google Hangout” da çevrimiçi olmanızı öneririz. Mikrofon ve kameranızın açık olduğundan emin olun. Kullanacağınız teknolojik alet mümkünse bilgisayar ya da tablet olsun.
 • Güvenliğiniz için terapistinizin sizi net görebilmesi önemli o yüzden bulunduğunuz odanın yeterince aydınlık olmasına dikkat edin. Arkanızda camın veya güçlü bir ışık kaynağının bulunması kamerada görünmenize engel olabilir, buna dikkat edin.
 • Dikkat dağıtıcı olmaması adına bulunduğunuz ortamın sessiz olmasına özen gösterin ve evde başka bir birey var ise rahatsız edilmeyeceğinizden emin olun.
 • Seans öncesi alkol kullanmayınız.
 • Var olan seansınızı iptal etmek ya da ertelemek istiyorsanız 24 saat öncesinden 0 (533) 328 62 72 nolu numarayı arayarak talebinizi bildirebilirsiniz.

2. Ödeme İşlemleri

 1. Ödeme işlemleri internet bankacılığı havale/eft ile gerçekleştirilecektir. Ücretinizi seanstan en az 30 dk önce asistanımız Özge Hn.’ın size bildireceği hesap numarasına yatırabilirsiniz.
 2. Web sitemizden kredi kartı ödeme işlemleri adımı ile güvenli şekilde kredi kartı numaranızı girerek ödeme yapabilirsiniz.
 3. Bu metinin size gönderilmiş olması yukarıda bahsi geçen kural ve şartları kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Geleneksel terapide olduğu gibi kendinize veya bir başkasına zarar vermediğiniz sürece anlattığınız her şey GİZLİ KALACAKTIR, izin almadan herhangi bir ses veya görüntü kaydı alınması her iki taraf için KESİNLİKLE YASAKTIR.

3. Online Terapi Yöntemiyle İlk Defa Terapi Sürecine Başlamak

Daha önce terapi desteği almadıysanız ya da başladığınız terapi sürecine uzun bir ara verdiyseniz bu bölümü dikkatlice okuyunuz.

Destek alma ihtiyacı duyuyorsanız 0 (533) 328 62 72 nolu numarayı arayarak asistanımız Özge Hanım ile görüşüp randevunuzu oluşturabilirsiniz. Terapistiniz ile yapacağınız ilk görüşmede problem tespiti yapılır ve online destek almanın sizin için uygunluğu değerlendirilir. Bu değerlendirme gerekli hallerde birkaç seans da sürebilir. Sizin güvenliğiniz ve haklarınız için bu seanslar oldukça önemlidir.

Akış

Skype” “Zoom” ya da “Google Hangout” uygulamasından oturum açıyorsunuz (eğer üyeliğiniz yok ise bir hesap oluşturun) ve randevunuzun olduğu saatte terapistiniz sizi görüntülü olarak arıyor. Seansınız sonlandırıldıktan sonra yeni randevu için tekrardan Özge Hanım’la görüşüyorsunuz.

Güvenlik ve Etik Kurallar

Güvenliğiniz ve etik kurallar gereği seanslar terapist veya danışan tarafından sözlü olarak bildirilmeden görsel ya da sesli kayıt tutulamaz. Gizlilik ilkeleri tıpkı geleneksel terapideki gibi korunmaktadır.

İpuçları

 • Seans öncesi yanınıza mendil, su bulundurun. EMDR Terapisi ile çalışacaksanız ve terapistiniz önerdiyse cep telefonunuza “EMDR Kit” uygulamasını indirin.
 • Seansa başlamadan 10 dakika önce “Skype” “Zoom” ya da “Google Hangout” da çevrimiçi olmanızı öneririz. Mikrofon ve kameranızın açık olduğundan emin olun. Kullanacağınız teknoloji aleti mümkünse bilgisayar ya da tablet olsun.
  Güvenliğiniz için terapistinizin sizi net görebilmesi önemli o yüzden bulunduğunuz odanın yeterince aydınlık olmasına dikkat edin.
 • Arkanızda camın veya güçlü bir ışık kaynağının bulunması kamerada görünmenize engel olabilir, buna dikkat edin.
 • Dikkat dağıtıcı olmaması adına bulunduğunuz ortamın sessiz olmasına özen gösterin ve evde başka bir birey var ise rahatsız edilmeyeceğinizden emin olun.
 • Seans öncesi alkol kullanmayınız.
 • Var olan seansınızı iptal etmek ya da ertelemek istiyorsanız 24 saat öncesinden 0 (533) 328 62 72 nolu numarayı arayarak talebinizi bildirebilirsiniz.

2. Ödeme İşlemleri

Ödeme işlemleri internet bankacılığı havale/ eft ile gerçekleştirilecektir.

Ücretinizi seanstan en az 30 dk önce asistanımız Özge Hn. ın size bildireceği hesap numarasına yatırabilirsiniz.

2. Web sitemizden kredi kartı ödeme işlemleri adımı ile güvenli şekilde kredi kartı numaranızı girerek ödeme yapabilirsiniz.

Bu metinin size gönderilmiş olması yukarıda bahsi geçen kural ve şartları kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Geleneksel terapide olduğu gibi kendinize veya bir başkasına zarar vermediğiniz sürece anlattığınız her şey GİZLİ KALACAKTIR, izin almadan herhangi bir ses veya görüntü kaydı alınması her iki taraf için KESİNLİKLE YASAKTIR.

Randevu Al