Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma ve Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma, boşalma refleksi üzerinde kontrol geliştirilememesi ya da kaybedilmesi durumudur. Erkek cinsel ilişki sırasında tam doyuma ulaşamadan , kendi iradesi dışında boşalmaktadır bu duruma erken boşalma adı verilir. Erken boşalma tedavisi  ve terapisi ile bu durum ortadan kaldırılır.

Boşalma kontrolünü öğrenmek,bir beceri öğrenmeye benzer. Cinsel Terapi ile bu beceriyi öğrenme süreci alıştırma gerektiren aşamalı bir süreçtir.Erken boşalmanın tedavisinde uzman cinsel terapist bilişsel ve davranışsal psikolojik süreç ve alıştırmaları kullanarak 6-8 seans aralığında erken boşalma tedavisinin başarı ile sonuçlanmasını sağlar.

Erken boşalma, %100 başarı ile tedavi edilebilen bir durumdur. Tedavi süresi partner ile sağlıklı duygusal ilişki içinde olan ve tedaviye motive olmuş çiftlerde çok daha kısadır.

Primer Erken Boşalma : İlk cinsel deneyimlerde ortaya çıkan, daha sonra da süregelen erken boşalmadır.Erkek cinsel yaşamı boyunca hiçbir zaman boşalmasını kontrol edememiştir. Gençlik çağlarında uygunsuz ortamlarda hızlı bir şekilde her an yakalanma korkusu ile yapılan mastürbasyonlar erken boşalmanın oluşumunda önemli bir etken sayılabilir.

Seconder Erken Boşalma : Daha önce boşalma kontrolü olan erkek, psikolojik bir travma, partner sorunu veya biyolojik-organik sebeplerden dolayı boşalma kontrolünü yitirir.

Erken boşalma yaşayan erkek

 1. Kontrolsüz ve istemsiz şekilde boşalıyordur.
 2. Cinsel tatminde azalma söz konusudur.
 3. Cinsel ilişkiye ve cinsel performansa aşırı önem vermeye başlar.
 4. İlk birleşmeden hemen sonra ikinci birleşmede ısrarcıdır.
 5. Performansa dayalı mastürbasyonlara başlar.
 6. Cinsel ilişki sırasında ana ve hazza odaklanamaz.
 7. Suçluluk ve hayal kırıklığı hissi yaşamaktadır.
 8. Zamanla cinsel ilişkiden kaçınma ve isteksizlik gösterir.
 9. Zamanla ereksiyon kaybı yaşayabilir.

Erken Boşalma Nedenleri

Erken boşalmayı her erkek aynı şekilde yaşıyor gibi görünse de ,erken boşalma durumu erkeğin kişilik yapısına, yaşam koşullarına,cinsel beceri kazanımına bağlı olarak farklı nedenlere dayanabilir. Nedenler aşağıdaki gibi tanımlanabilir.

 • Özgüven eksikliğine bağlı erken boşalma
 • Psikolojik rahatsızlıklara bağlı erken boşalma
 • Psikoseksüel beceri eksikliğinden kaynaklanan erken boşalma
 • Bilinçdışı çatışmalara bağlı erken boşalma
 • İlişki stresine bağlı erken boşalma
 • Mahremiyet eksikliğine bağlı erken boşalma
 • Nörolojik sisteme bağlı erken boşalma
 • İlaç yan etkisine bağlı erken boşalma
 • Karışık tip erken boşalma

Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma tedavisi sırasında erkeğin kişilik yapısı,duygu durumu,erken boşalma nedeni saptanır .Kişiye ve çifte özgü koşullara göre cinsel egzersizler ve bilişsel yapılandırmalar oluşturulur. Psikoterapi desteği ile erken boşalma tedavisi başarı ile sonuçlandırılmaktadır.

Erkeklerde Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma terapisi programına katılmak ve ya bilgi almak için lütfen merkezimizi telefon ile arayarak bilgi ve randevu alınız.

Detaylı bilgi için : (232) 336 36 84 – 533. 328 62 72

Randevu Al