Online Psikoterapi Nedir ? Kimler İçin Uygun ?

 

ONLINE TERAPİ NEDİR

Online terapi hem danışanın hem de danışmanın internet ortamında belirledikleri bir platformda görüntülü konuşma ile yürüttüğü seanstır. Sunduğu hizmet bakımından aslında ofiste gerçekleştirilen yüz yüze seanslardan çok da farklı değildir. Temelde gizlilik ve etik prensipleri kesinlikle aynıdır.  BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi), EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma) gibi terapi teknikleri danışanların uzaktan da yardım alabilmelerine olanak sağlayan yöntemlerdir.

Online Terapinin Etik Kuralları Neler?

Seanslarınız kendinize veya bir başkasına zarar vermediğiniz sürece terapistinizle sizin aranızda gizli kalacaktır. Yüz yüze gerçekleştirilen terapilerde olduğu gibi online platformda da terapistiniz sizden izin almadan seansın görüntü veya ses kaydını tutamaz. Aynı şekilde danışanlarında kayıt tutması yasaktır. Kişisel bilgileriniz hiçbir şekilde bir başka şahısla paylaşılmaz.

Online Terapi Kimler İçin Uygun?

Online görüşme birçok yaş grubuna ve probleme hitap etmektedir. Kişilerin güvenliği ve sağlığı ön planda tutulduğundan psikotik bir bozukluğu, intihar girişim riski olan kişilerde tercih edilmemektedir.

Online Terapi İçin Neye İhtiyacım Var?

  • Bu görüşme türü için bir bilgisayar ya da tabletiniz olmalı.
  • İnternet bağlantınızın iyi olması önemli.
  • Seansınızı istediğiniz ortamda gerçekleştirebilirsiniz, bizim tavsiyemiz bu ortamda kendinizi güvende ve rahat hissetmeniz. Görüşme esnasında evde başka bir kişi varsa sürecinizin bölünmeyeceğinden emin olunuz. Terapistinizin sizi rahat ve net görmesi, beden hareketlerinizi gözlemleyebilmesi sizin sağlığınız için önemli. O yüzden bulunduğunuz ortamın yeterince aydınlık olduğundan emin olun. Dikkatinizi dağıtacak herhangi bir şeyin olmamasına özen gösterin.
  • Seansınızı gerçekleştireceğiniz online platformda üyeliğinizin olması. Bu “skype”, “zoom” v.b. bir program olabilir. Terapistinizle görüşüp kullanabileceğiniz başka ortak bir platformda belirleyebilirsiniz.
  • Yanınızda su, mendil gibi temel malzemeler bulundurun. Böylece ihtiyacınızı gidermek için kalkmamış ve süreciniz bölünmemiş olur.

Nasıl Randevu Oluşturabilirim?

Asistanımız Özge Hanım’ı 0 (533) 328 62 72 no’lu numaradan arayarak randevu oluşturabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Belirlenen randevu saatinde terapistiniz online platformdan sizi arayarak seansı başlatır. Görüşme sonrasında yeni randevu oluşumu için Özge Hanım sizinle tekrar irtibata geçecektir.

Ödemeyi Nasıl Yapacağım?

Seans ücretinizi internet bankacılığını kullanarak Özge Hanım’ın size ileteceği banka hesabına en geç randevunuzdan yarım saat öncesine kadar yatırabilirsiniz.

Web sitemiz üzerinden SSL sertifikalı ve güvenli platformda Online Terapi sayfamızdan kredi kartınız ile ödeme yapabilirsiniz.

Online Terapi Hangi Görüşme Platformlarından Yapabilirim ?

ZOOM

SKYPE

GOOGLE HANGOUTS

Randevu Al