Psikolog ve Psikoterapi

PSİKOLOG ve PSİKOTERAPİ

Psikoterapi, zihinsel sağlık sorunlarına, duygusal zorluklara ve bazı psikiyatrik bozukluklara yardımcı olabilecek bir dizi tedaviyi ifade eder. Psikoterapi, pozitif düşünme ve başa çıkma becerilerini geliştirmek ve zihinsel hastalık ve travma gibi zihinsel sağlık sorunlarını tedavi etmek için uzman bir psikolog ile çalışma sürecidir. Psikoterapi sürecinde Uzun vadeli baş etme araçları geliştirerek kişisel veya ilişkisel mücadelelerinizin nasıl üstesinden gelineceğini öğrenirsiniz.

Psikoterapi, danışanların  duygularını anlamalarını , endişelerini , depresyonlarını ve savunma mekanizmalarını fark etmelerini , bu gibi durumlarda uygun bir baş etme mekanizması geliştirerek duygusal sağaltımla  hayata uyum sağlamalarını sağlayan bir süreçtir.

Psikoterapi sürecinde  değişime istekli olan ve değişim için  çaba göstermeye niyetli bireyler sıklıkla olumlu sonuçlar bildirirler.

Psikoterapi, depresyon ve düşük özgüvenden,  bağımlılık ve aile tartışmalarına kadar çeşitli problemlerde size yardımcı olabilir. Sorunlarından dolayı bunalmış hisseden ve baş edemeyen herkes psikoterapiden faydalanabilir.

Bir psikoterapist, uzman bir psikolog veya  evlilik ve aile terapisti olabilir.  Psikoterapistinizin farklı terapi eğitimlerinden geçmiş  ve psikoterapi alanında deneyimli olan uzman bir psikolog olması büyük önem taşımaktadır.

Bir terapist ve danışan arasındaki ilişki kesinlikle profesyoneldir. Yani, psikoterapi süreci  yalnızca danışana yardım amacıyla mevcuttur.

Psikoterapi sürecinde  terapötik ilişki diğer tüm ilişkilerden farklıdır. Terapistlere, bilgilerinizin başkalarına söylenmesi konusunda veya yargılanma endişesi duymanıza gerek kalmadan işinizi, ailenizi ,ilişkilerinizi etkileyen her şeyi söyleyebilirsiniz.

 

Randevu Al