izmir psikolog

Makaleler Makaleler

PERGEL-I SINAV PERFORMANS GELİŞTİRME PROGRAMI

0 Yorumlar
207


PERGEL – I  SINAV PERFORMANS GELİŞTİRME PROGRAMI

Her yaştan öğrenci için, sınavlara ve testlere girmek kaygı yaratan bir süreçtir.

Bu kaygının etkileri öğrencilerde farklı şekilde ortaya çıkabilir.

Sınav sırasında bilgileri unutmak, donakalmak, dikkat dağınıklığı yaşamak, fiziksel kaygı belirtileri göstermek  en sık görülen yüksek kaygı durumu belirtileridir.

Yaşanan kaygı düzeyi sınav performansını etkiler.

Sınav kaygı ve stresini ve buna bağlı olarak ortaya çıkan sınav performansını düşüren tüm durumlar için EMDR terapisi ile birlikte kullanılan PERGEL-I  sınav koçluğu programı,  öğrencilerin sınav performanslarını olumsuz etkileyen  kaygı durumlarına çözüm sunmaktadır.

PERGEL-I programında öğrencilerin zaman içinde geliştirdiği olumsuz düşünce kalıpları ( “ başarısız olacağım”  , “ zaman yetmeyecek” , “okuduğumu anlayamıyorum” ,vb) ve varsa bedensel belirtiler ( el titremesi, mide bulantısı, terleme,kızarma, vb) uzman psikolog tarafından saptanarak nötrlenir ve yerine konsantrasyonu ve kaygıyı önleyen düşünce kalıpları ve gerekli beceriler  yerleştirilir. Bu şekilde öğrencinin sınav performansı arttırılır.

Detaylı bilgi için :  (232) 336 36 84 – 533. 328 62 72

0.0
Last Modified: Monday 16 April 2018 11:36
Related Articles: ÇOCUK ve ERGENLERDE ÖZGÜVEN GELİŞTİRME -EMDR TERAPİ ÇOCUK ve ERGENLERDE PERFORMANS KAYGISI SPOR ve PERFORMANS
izmir sınav performans izmir sınav öğrenci koçluğu izmir izmir öğrenci psikolog pergel sınav pergel sınav performans emdr sınav